Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu ornitologicznego

15/03/2019

W dniu 14.03.2019 roku Komisja Konkursowa dokonała oceny prac nadesłanych w ramach konkursu ornitologicznego pn.: Zimowe liczenie ptaków wodnych. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ekologiczna Laudato Si z siedzibą w Szczecinie. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży zamieszkujących 10 województw: zachodniopomorskie, lubuskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, wielkopolskie, mazowieckie i świętokrzyskie.

Konkurs ornitologiczny

05/12/2018

Jeśli jesteś ambitnym młodym człowiekiem i chciałbyś wykazać się dodatkowymi zdolnościami obserwatora ptaków zgłos się do konkursu i przygotuj sprawozdanie z przeprowadzoengo liczenia ptaków popartego dokumentacją fotograficzną, odręcznymi szkicami lub przygotowanymi mapami.

Rozstrzygnięcie konkursu ornitologicznego

01/12/2018

Rozstrzygnięcie konkursu ornitologicznego "Jesienne liczenie ptaków wędrownych" - Projekt edukacji ekologicznej pod nazwą ?Poznajemy ptaki Polski i zasady bioróżnorodności, szanujemy Dzieło Stworzenia?

Własnoręczny karmnik

26/11/2018

W trosce o naszych skrzydlatych przyjaciół rodzice obserwatorów z Myśliborza wykonali własnoręcznie karmnik, a dzieci z dumą uczestniczyły w jego montażu na placu szkolnym. Odwiedzają nas sroki, sikorki, wróble, mazurki. Obiecujemy dbać o naszych podopiecznych. Może odwdzięczą się nam pięknym śpiewem...

OBSERWACJE PTAKÓW W LISTOPADZIE, 2018 ROK.

09/11/2018

Jest początek listopada, wyjątkowo pogodny i ciepły w tym roku. Większość zjawisk przyrodniczych, także tych w świecie ptaków przebiega zgodnie z planem.