Czy nam kamerzysta i fotograf na wesele?

Zatrudnienie kamerzysty i fotografa ślubnego z jednej spółki jest rozwiązaniem wybieranym coraz częściej. Nic dziwnego, w rezultacie przynosi konkretne korzyści: pomaga zaoszczędzić czas, działalność i pieniądze. Przeczytaj nasz produkt, żeby dowiedzieć się, co tak zyskujesz kwalifikując się na pakiet 2 w 1.

Gdy zaczynasz planować ślub, szybko przedstawia się, że lista zadań do ogarnięcia ma się bardziej, niż najnudniejsza książka świata. Jednocześnie żadnego elementu nie można pominąć. Bo co, panna młoda pojawi się przed ołtarzem bez sukni? Wesele odbędzie się w ciszy? Obrączki są się same kupić? Nie – każdy moment ślubu pragnie istnieć ściśle zaplanowany. Z różnej części, na rozpoczęcia wcale nie ma odpowiednio wielu czasu. Zadanie goni zadanie, termin goni termin. Nawet mistrzów organizacji może wziąć stres, czy wyrobią się ze wszystkim. Choćby z ostatniego początku z początku pokrywa się szukać firmy, która zaoferuje usługi kamerzysty i fotografa jednocześnie. Obecnie wiele przedsiębiorstw oferuje takie pakiety. Oszczędność czasu jest ogromna.

Z czego to powstaje? Wybór dobrego kamerzysty lub fotografa ślubnego to pracochłonny proces. Po pierwsze, większość par przegląda portfolio wykonawców, by zapoznać się ze systemem każdego specjalisty. Potrafi żyć przecież tak, że zdjęcia najbardziej oklaskiwanego fotografa partnera w branży nie nie będą uzupełniać się w nasze style. Szukając od razu duetu, portfolio spoglądamy na ostatniej indywidualnej stronie. To znaczy mniej wyszukiwania, klikania, meandrowania między zakładkami… Drogie istnieje także to, że współpracujący ze sobą twórcy zwykle są nieco podobny styl. Dzięki temuż ich działalności nie czerpią z zupełnie różnych artystycznie światów. Nie posiada ryzyka, że zdjęcia będą zrealizowane z pomocą niebieskiego filtra, a film w cieplutkiej sepii. Oraz zatem chyba odrobinę zabawnie wyglądać podczas rodzinnego oglądania pamiątki ze ślubu. Możesz żyć oczywisty, że gdy spodoba Ciż się klimat zdjęć wytwarzanych przez fotografa, tak samo będzie w przypadku realizatora filmu ślubnego.

Wybór kamerzysty i fotografa z jednej firmy oszczędza także czasu przy formalnościach. Zamiast dwóch spotkań wstępnych przenosi się jedno, raz podpisuje się umowę, raz trzeba sprawdzić, czy wykonawcy mają prawo na filmowanie/fotografowanie podczas liturgii, itp. To tak o wiele mniej spotkań, ćwiczeń i wycieczek po mieście.


Wiesz te zdjęcia, gdzie przyciąga uwagę tak zwany mistrz drugiego planu, oraz nie fotografowana osoba? Wkurzyłbyś się, jeśli takim „mistrzem” był kamerzysta wynajęty do uwiecznienia twojego ślubu? Tak, my również! A wtedy chyba ważny powód, dla którego warto zdecydować się na zgrany zespół współpracujących ze sobą na co dzień fachowców.

Gdyż w momencie ślubu jest gdy w życiu. Innym można przeszkadzać, nie wpadać w drogę, albo nawzajem się wspierać. Prawda istnieje taka, że często współpracujący ze sobą realizatorzy filmów kobiet na pewno nie będą psuć sobie nawzajem szyków. Niestety będą zabiegać o odpowiedniejsze kadry czy światło, bo chodzą do jakiejś bramki. Wiele razy słyszeliśmy o sytuacjach (a nawet stanowili ich świadkami), gdy kamerzysta ślubny i fotograf rywalizowali ze sobą. To natomiast przejaw braku profesjonalizmu, jednak zdarza się. Efekt? Niższa jakość realizacji.

Osoby działające ze sobą na co dzień znają przyzwyczajenia oraz możliwość pracy swoich partnerów. Mają wypracowaną dynamikę współpracy. Nie potrzebują znajdować szczegółów, nie polegają na „jakoś obecne będzie”. Dzięki temu typ że żyć oczywisty, że fotograf nie zepsuje kamerzyście filmowania wzruszającej przysięgi małżeńskiej (i tak vice versa).

Zgrany zespół po prostu wspomaga się wzajemnie podczas samej realizacji. W skutku co dwie osoby, wówczas nie jedna. Przedyskutowanie pewnych aspektów pracy bywa naprawdę odświeżające! Pomimo że fachowcy mogą pochwalić się świadomością i umiejętnością, często warto zapytać współpracownika jak on znajduje dane znaczenie w kadrze.

Zgrana drużyna wspólnie przezwycięża też przeciwności, oraz one umieją pojawić się nawet przy najlepszej organizacji. Chodzi o prozę życia – awarie, problemy ze sprzętem (a też niestety zdarzają się chociażby w przypadku najlepszych kamer i systemów), ogarnięciem logistyki… Wsparcie ślubnego jest w takich przypadkach nieocenione. Redukuje stres, a i pozwala niezauważalnie przejść przez wszystek kryzys bez angażowania żadnych postronnych osób.

Ponadto, zespół wynikający z obecnej tejże firmy wie, że daje do jakiejś bramki. Nie potrafi pozwolić sobie na fuszerkę. Reputację kładzie się latami, i łatwo traci. Choćby z ostatniego warunku, para fotograf-kamerzysta wzajemnie się motywuje, i czasem nawet pilnuje jakości pracy nowej części.

Pakiet film i usunięcia z wesela oznacza niższą cenę!
Nie wolno zapomnieć o najbardziej prozaicznej, ale niezwykle istotnej spraw. Zatrudnienie fotografa i kamerzysty ślubnego z jednej firmy świadczy zazwyczaj niższą cenę. Nie da się ukryć, że przy tworzeniu wesela uważa to miejsce. Młoda para ma przecież mnóstwo wydatków, momentem na uroczystości weselne stawia się wręcz pożyczki. Nawet przy mniejszych weselach budżet zazwyczaj napina się do granic możliwości, gdyż wszystko umieszcza się priorytetem. W wyniku ślub to jedyny z najważniejszych dni w działaniu mężczyzny oraz wszystek chce, gdyby był świetny.

W przypadku zlecenia realizacji obrazu i zdjęć kobietom z jednej firmy, klient zachowuje pieniądze w portfelu bez obaw o stan wykonania. Oszczędności nie powstają z słabszej jakości usługi lub jej powierzchnie. Chodzi zaś o wydatki na myśli takie jak dojazd, koszt prowadzenia działalności gospodarczej, czasem i dzielenie części mebla i miejsca w chmurze, gdzie są przechowywane kopie zapasowe materiału.

Jak widać, są to role, którymi klient nie musi zawracać sobie głowy. Nie żałuje się tu na sprawach tak fundamentalnych jak na dowód czas realizacji czy zabezpieczenie materiału.

I kiedy więc patrzy w układzie Alpha Creation?


W Alpha Creation jesteśmy zgranym zespołem. Pracujemy razem z wielu lat również liczymy zbyt sobą ogrom innego typie projektów. Posiadamy odpowiedni, nowoczesny gust, nasze zdjęcia i obrazy są wykonywane z wyczuciem. Wracając do nich zbyt parę lat na pewno nie poczujecie, że się zestarzały.

Przede wszystkim jednak uwielbiamy pracę podczas ślubów! To niewątpliwie coś pięknego. Są doskonałe cudownych emocji, i przy tym jakiś ślub to jedyna, wspaniała historia. Filmowanie i fotografowanie ślubów nigdy się nam nie nudzi.

Jeśli rozważasz zatrudnienie naszego układu powinieneś wiedzieć, że mamy się nie tylko ślubami. Jednakże w obecnym punkcie piszemy o pracy przy pracach weselnych, a nie można zapomnieć, że doświadczenie różnego typie również nadaje się przy realizacji artykułów z najważniejszego dnia w mieszkaniu pary młodej. Przygotowuje na różne jakości i kieruje swobodę twórczą.

Przykłady? Kręcenie teledysków muzycznych pozwoli nam z wyczuciem tworzyć dynamiczne klipy ślubne. Reportaże fotograficzne i reportaże wideo z akcji w Szczecinie nauczyły nas postępować w zatłoczonych przestrzeniach i wzmacniać nawzajem w szukaniu najlepszych ujęć. Materiały reklamowe i wizerunkowe rozwijają swoją dbałość o najdrobniejsze szczegóły…

Dzięki dużemu uczuciu i sprawieniu dziesiątek reportaży ślubnych możemy pracować w dużo poważnych warunkach. Nie groźne nam są przeszkody, dzikie imprezy, i nawet awarie sprzętu – stanowimy to przepracowane i wiemy, że w składzie takie przeciwności są łatwiejsze do przezwyciężenia. Wzajemnie się pilnujemy i motywujemy. Lata współpracy ze sobą całkowicie eliminują u nas stres, więc bez wahania możemy przeznaczyć młodej parze realizację najwyższej klasy.


I co, jeśli macie już zaklepanego fotografa/kamerzystę i dziwicie się nad zatrudnieniem drinka z nas? Bez obaw! Bo takie rzeczy zdarzają się często, jesteśmy do ostatniego przyzwyczajeni… Cechuje nas szczerość i zawsze znamy się dogadać z własnymi wykonawcami tak, by żaden artykuł nie stracił na grupie. Wszystko po to, żeby mogli po latach wracać do niego z radością.

Mimo to, zawsze doradzamy zatrudnienie całego zespołu. Po prostu trudno nam wymienić wady takiego rozwiązania. W kontekście całych przygotowań zatrudnienie firmy kompleksowo realizującej reportaże ze ślubu niesie wymierne zalety a silniejszy spokój ducha. 
Sprawdź swoją ofertę filmowania ślubów i zapytaj o wolny termin na ten lub nowy rok. Możesz się skontaktować poprzez stronę, e-mail lub telefonicznie. Mamy nadzieję, że do zobaczenia!

 

Więcej informacji: https://alphacreation.pl/kamerzysta-i-fotograf-slubny/