Wybór odpowiedniego kamerzysty na wesele

Każda Młoda Para chce, aby zarówno sam ślub jak i wesele były idealne. Chcemy również mieć pamiątkę na całe życie z tak ważnego dnia. Zaczynają więc poszukiwania najlepszego kamerzysty na wesele, który uwieczni każdy wyjątkowy moment i stworzy z nich wyjątkowy, zachwycający film. Jak się do tego zabrać? Czym się kierować podczas poszukiwań profesjonalisty?

Film z wesela jest elementem, który powinien być nie tylko wyjątkowy, ale jakoś jego filmowania również powinna być bardzo wysoka. Podczas wyboru odpowiedniego kamerzysty na ślub i wesele należy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań oraz wiedzieć czego dokładnie szukamy.

Na czym zależy Państwu Młodym?

Warto odpowiedzieć sobie na to podstawowe pytanie. Bardzo ważne jest, aby kamerzysta dokładnie wiedział czego oczekują młodzi. Należy przedstawić mu swoje wymagania oraz powiedzieć czego dokładnie szukamy i na czym nam najbardziej zależy. Szczera rozmowa jest pierwszym punktem do powodzenia przedsięwzięcia i zadowolenia obu stron. Dzięki temu na pewno nie będziemy zawiedzeni, a film będzie wykonany zgodnie z naszymi wytycznymi.

Jaki mamy budżet?

Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ za filmowanie ślubów i wesel trzeba często zapłacić niemałe pieniądze. Należy liczyć się z tym, że wybierając doświadczonego kamerzystę dostajemy gwarancję na film, który będzie zawierał wszystkie ważne momenty uroczystości i wesela, ale również będzie wykonany on w wysokiej jakości, profesjonalnym sprzętem. Taki film jest dożywotnią pamiątką z jednego z najważniejszych dni w życiu Państwa Młodych, dlatego też nie warto jest zlecać jego wykonania amatorowi, który nie ma doświadczenia. Oczywiście bardzo często zdarza się, że pseudofilmowiec oferuje nam bardzo atrakcyjną cenę, jednak wykonany film zazwyczaj nie jest wart nawet takiej kwoty. A przecież żaden ważny moment nie powtórzy się ponownie, czy warto więc ryzykować jego utratą?

Czas na szukanie odpowiedniego kamerzysty

Państwo Młodzi powinni zacząć poszukiwania najlepszego kamerzysty kilka miesięcy wcześniej. Wielu doświadczonych filmowców ma swoje portfolia, które znajdują się w internecie lub na ich stronach internetowych. Warto jest więc obejrzeć kilka z nich, by wybrać tego jedynego, który spełnia nasze wymagania. Niemniej ważnym aspektem jest czas kamerzysty, który powinien poświęcić klientom. Powinien on spotkać się z Młodymi i poświęcić im tyle czasu, ile potrzeba, nie przyśpieszając rozmowy. Ważne jest, by rozmowa była przede wszystkim szczera, dzięki temu obie strony będą wiedziały, czego oczekuje ta druga. Czasowy kamerzysta ślubny to gwarancja "wyłapania" wszystkich ważnych momentów przy filmowaniu ślubu i wesela, całkowicie bez pośpiechu.

Czy polubiliśmy kamerzystę?

Bardzo ważne jest, aby podczas rozmowy z kamerzystą o filmowaniu ślubu przypadł nam on do gustu. Powinniśmy móc mu całkowicie zaufać i nie krępować się podczas sesji. Doświadczony kamerzysta wie w jaki sposób podejść do klienta i co zrobić, żeby ci czuli się wyjątkowo i byli otwarci.

Opinie o kamerzyście na wesele

Podczas poszukiwania kamerzysty warto jest nie tylko obejrzeć wykonane przez niego filmy ślubne, ale również zaczerpnąć opinii na jego temat wśród znajomych, rodziny lub na forach internetowych.

Podejście kamerzysty do ślubów

Na rynku istnieją kamerzyści, którzy traktują swoją pracę w sposób wyjątkowy i rozumieją, że jest to najważniejszy dzień w życiu Państwa Młodych, których należy traktować z szacunkiem i zrozumieniem. Istnieją również tacy, którzy traktują wesele jako dobrą okazję do zarobienia niemałych pieniędzy, nie zwracając uwagi na Młodych, księdza czy gości.

Profesjonalny sprzęt i potrzebne pozwolenia

Profesjonalny sprzęt do filmowania ślubów i wesel jest to najważniejszy element, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru firmy i kamerzysty. Bardzo ważne jest, aby wybrany wykonawca usługi rozwijał się poprzez szkolenia i inwestował w nowy sprzęt. Drugim nie mniej ważnym czynnikiem jest to, czy posiada on wymagane dokumenty uprawniające go do filmowania w kościele, które są najzwyczajniej wymagane.

Strój kamerzysty

To w jaki sposób będzie ubrany kamerzysta czy fotograf zależy tylko i wyłącznie od nas samych i tego czego oczekujemy. Jeśli nie zwracamy na to uwagi i dajemy mu prawo wyboru to, jeśli przyjdzie w dresach, nie będzie nam to przeszkadzało. Ponieważ ślub i wesele to bardzo uroczysty dzień, warto jednak zwrócić uwagę na to czy kamerzysta ubiera się zgodnie z okolicznością. Jeśli będzie wyglądał elegancko i schludnie będzie świadczyło to o nim samym oraz o szacunku, który okazuje Młodym i gościom.

Komunikacja

Bardzo ważne jest, aby profesjonalny kamerzysta potrafił skomunikować się z zespołem, obsługą sali, księdzem oraz fotografem. Wybierając taką osobę należy zwrócić uwagę na to, czy potrafi odpowiednio zachować się podczas różnych sytuacji.

Postawić na firmę czy na wolnego strzelca?

Bardzo ważne jest, aby podczas wyboru kamerzysty, który ma zająć się filmowaniem naszego ślubu i wesela, zwrócić uwagę czy zajmuje się on tylko filmowaniem czy jest to jego praca weekendowa. Jeśli jest to druga opcja to należy wziąć pod uwagę to, że może zdarzyć się, że nie będzie miał on wystarczająco dużo czasu na wykonanie wysokiej jakości filmu weselnego na którym nam zależy. Bardzo ważne jest również, aby podpisać umowę weselną, która zagwarantuje nam w razie konieczności możliwość reklamacji. Oczywiście cena wpływa na jakość. Jeśli więc decydujemy się na "wolnego strzelca" to należy wziąć pod uwagę, że wykonają oni swoją pracę w najniższym standardzie jakościowym oraz że mogą nas najzwyczajniej oszukać i nie będziemy mieli możliwości złożenie reklamacji. Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, polecamy Alphacreation.